Ceyhanlı internet sitesi

EZAN DİNMEZ BAYRAK İNMEZ 

Üyelik Girişi
ETKİNLİK TAKVİMİ
Akkuş Baın Birliği
Reklam Sayfası

  

Çamoğlu Kardeşler 

Albayrak okul altı Niksar/Tokat

_________ 

  

Mustafa Gümüş Ve Oğlu Onur Gümüş

Cumhuriyet Mah. Erek Cad. No:28/B, 60500 Erbaa, Tokat

_________  

İŞYERİNİZİN FOTOĞRAFINI İSMİNİ VE ADRESİNİ salimbolatli_hoca@hotmail.com MEİL ADRESİME GÖNDERİN SİTEMİZE EKLEYELİM ÜCRETSİZ YAYINLAYALIM


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

GÖZLEMCİ (26/01/2013 11:29)
Konu : GÖTÜRENLERİN devamı
Mesaj : Selamlar.Bu götürenler 100 dönüm arazide nasıl 500 koyun besliyor.Koyun başına iki dönüm bile düşmez.Yaylayı derseniz bir iki ay sonra yazları ot kalmaz.Kışın giderken Şahsı boş ver Köy bütcesine paramı veriyor.İcabında köy yararına bir yol veya bir hizmet yapılsa engellemeye çok meraklılar.Anlaşılıyor ki. koy böyle şahışlara bir hiç.onlar köyü sevmiyor,köyün faydalarını seviyor,İnsanını sevmiyor.
Şimdi çok bilmişler diyecek;Efendim biz babamızın arazisinedemi gitmeyelim diyecek.O zaman babanın tarlasını tel örgüye alaırsın kimseye zarar vermeden koyununu beslersin.Ha! Yaylaya gelirsen.Yaylada tüm köylünün hakkı var.Ayrıca.İlkbaharın yayalaya çadırını ağalını yaparsın kimseye zarar vermeden otlatır gidersin.Eger köy ihtiyarheyetinin musadesiyle.Çünkü yayla sadece bu götürenlerin değidir,onun için kullanma hakkı köy yararınadır.Mahallelerin arasında ve mahsül arasında 500 koyunla 5-10 tane köpekle dolaşılmaz.Buna acil çözüm bulmak lazımdır.Köy yetkililerine de sesleniyorum.Bu götürenlere bir örnektir.selamlar
GÖZLEMCİ (25/01/2013 14:13)
Konu : KÖYDEN GÖTÜRENLER
Mesaj : Kıymetli okuyucularım.Geçengün sizlere köyümüzün insanlarının dört çeşitte köyde kalmak maksatlarını yazmıştım şimdi birinci şıktan detaylı açıklayalım.
1.KÖYDEN GÖTÜRENLER.ne demek,nasıl gibi.Bu şahıslar çok az da olsa yine de köye hiç bir faydası yok,daha ziyade çok çok zararı var.
Mesala buşahıslar.işi düstüğü zaman köye ilkbaharınan son baharın gelirler.Bu arada nebulursu taş dahi işinie yararsa götürür.Gelirken bir şey getirmez.Armut veya odununu,ceviz,ister kendisinin olsun ister ormanda genç yaşlı demez keser götürür.Babasın dan kalma 50-100 dönüm tarlası ya var ya yok Gelirken başkasının da davarını alır 500koyun getirir kışa kadar otlatır.Size soruyorum:yüz dönüm arazide 500 koyoun otlarmı?Tabiki hayır,diğer taraftan başkasının yerini kasp ediyor.Köylüye eziyet ediyor.Kimisini dövüyor,yaşlı ya ondan.Vatandaşın mahsülünü güdüyor.Buna da bir DUR diyen yok.Kışın giderken de işte geriye koyunlırın çayırlara bıraktığı gübre bari kalıyor.İmkanı olsa geriye onuda bırakmayacak.Bu köynün en büyük soru.SELAM
GÖZLEMCİ (21/01/2013 13:16)
Konu : KÖYÜMÜZÜN BAŞ SORUNU
Mesaj : Kıymetli OKUYUCULARIM.bu yazılarımı köyde olan bitenleri ve köyün sorunlarını dile getirmek amacım.Belki bir kulak veren olur da bir çözüm ararız diye.Ama kimseyi incitmek asla amaç ve konu olamaz.
BİZİM KÖYDE DÖRT TİP İNSAN VAR
1.köyden götürenler.Bu en büyük kayıp
2.Köye getirenler.Bu en güzeli.
3.Köyden hem götüren hem getiren.iyi
4.köy nufusuna kayıtlı köye ugramayanlar.
Birinci şıktan açıklamaya başlayalım.Sayfa yetmezse ilerki günlerde sizin görüşlerinize arz edeceğim.
1.KÖYDEN GÖTÜRENLER nedemek?
Bu sahısların köye hiç bir faydası olmaz,Yazları gelir işi düserse kışları gider.Giderkende ne bulursa götüre bildiğini götürür.Bu kişilerin köye maddi yararı hiç yoktur.Manevi zararı fazladır.ilerki yazılarımda bu birinci şıkkı iyice açıklayacağım.
2.ŞIK getirenler,Bu kişiler nerde ,ne bulsa köyüne getirir,yolu yıkılsa koşar, hastasına,imecisine,köyünün ilerlemesini her daim ister.Aşağı yukarı her yatırımını elinden geldiğince köye yapmak ister.KÖY için ufak seyle mutlu olur.
SELAMLAR devamı ilerde
TERDİBİN (18/01/2013 11:22)
Konu : TERDİBİM OSMAN AĞAYA
Mesaj : Kıymatlu tertibim Geçen gün seni konuştuk.Cehanlıdan bi arkadaşın oradaydık,Muhtarlık seçimden konu oldu,Muamer otumazsa başka varmı oturaçcak dedim.Sizin köylü komşuda valla bilmiyorum,kim oturursa otursun farketmez dedi.Bende İçede tanıdığı çok(senin için)arabasıda var durumu da iyi,konuşmasını da bilir,Efendi de,kariyeri de var bana göre dedim.Yani seni met ettim.İyi etmemişmiyim,Ağacuk.Sizin köylü de iyi,güzel, has da;Sana bir yazı göstereceğim dedi.ve hemen bilğisayarını açtı.Ve senin oradaki yazılarını gösterdi.Ve dedi ki İnsan görünüşüne benzemez önemli olan görüşü yani fikirleri önemli, dedi.Ağa;sen imam sadece cuma günleri gelse yeter,zaten vakit namazına gelen mi var diyorsun.Ağa sen orada oturuyormuşsun ya Kızın yanın da! SEN VARSINYA başkasını nediyorsun.Karabayram emmini de varmış teşfik et getir, yetmez mi ağa.Adam ekledi dedi ki;Senin tertip yönetici olsa demek ki böyle yapacak dedi.Bende dedim ki.o öyle yapmaz muhtar olsa.BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY o ondan öyle konuşur dedim.Çok selamlar tertib
gözlemci (16/01/2013 10:47)
Konu : ŞAİR ağam
Mesaj : Kymetlüm,Bu yazdıklarım,gerçeği yansıtmıyormu.Ama yanlışı bile bile savunmak sana yakışmıyor.Ben köyümün sorunlarını dile getirmeye çalışıyorum.Köyde görevliymiş görünüp köyün üstünden kimsenin nemalanmasını hiç bir köylü istemez.O makama kimse ugramasada orada bulunmak zorunludur.Çünkü hayrına durmuyor arada.Ya durmazsın kimse gelmiyor, ben daha aktif yerlerde görev yapmak istiyorum,aldığım parayı hak etmek istiyorum dersin.Yada görev yerini terk etmezsin.Senden bu köye bu mefasızca konuşmayı ben değil hiç bir köy halkı beklemezdi.
Gelelim bakkal işine÷Bu köyde on tane bakkal olsa köye faydası olur zararı olmaz.Senin bakkal açmanı istemeyen kendi adına namerttir.Son dönemde köyünen ilğilenmediği için Ben pek umutlu değilim de onun için Sen yap kiradan düşersin demiştim Seni üzecek bir şey yazdımsa özür dilerim.Fakat Çoban her zaman sürüsünün çovalmasını ister.Ama bizim ÇOBAN ŞU SÜRÜ TÜKENSİN de BEN ÇOBANLĞI kendiğinden bırakayım diyor Herhalde.Sürü yok ki gütsem misali gibi.On seneye kadar oda kalmaz.yakın
Aşık Karahüseyin Baba (11/01/2013 13:16)
Konu : AYRET BAŞA DÜŞTÜ
Mesaj : Yine güz geldi de yaprak sarardı,
Benim gençliğimin bitmesi gibi.
Dal yaprağı çekmez oldu bıraktı.
Nazlı yarin beni itmesi gibi.

Can tatlı çıkmaz,bırakmaz yoksa.
Bu beden de canın köşkü çok yoka.
Ecel geldi yol göründü bu cana.
Bedeni bırakıp gitmesi gibi.

Göz yaşlarım aktı,aktı sel oldu.
İndi ummanlara durdu duruldu.
Yarin nazlarından gönül yoruldu.
Bayılıp yerlere düşmesi gibi.

Gönül dağlarına kar erken düştü,
Yaz bahar gelmeden sel e dönüştü.
Boz bulanık oldu sildi süpürdü.
Yar kendi bendini yıkması gibi.

Hep bundan sonra yol yokuş gider,
Ecel gelmiş artık can canı neder.
Dişler kesmez oldu öküz kesseler.
Kurt koyuna gülünç olması gibi.

Durma! Aşık Karahüseyin Baba,
Gayret başa düştü bakma kuzuya.
Gide gide yol dayandı çıkmaza,
Avcının postunu delmesi gibi.

27 Ekim 2012
Aşık Karahüseyin Baba
Kastamonu
Osman ALTUNOĞLU (10/01/2013 20:55)
Konu : gözlemci
Mesaj : Yazınızdan kim olduğunuzu anlıyorum. Kel uşaklınında kim olduğunu biliyorum. Siz açıkca konuşamayan gölge arkasından laf eden ve sizin gibi olup sizin gibi davrananlara tek sözüm. Asıl azmaz bal kokmaz kokarsa ayrandır onunda ham maddesi süttür süt temizdir ama süt neylesinki süte atılan maya bozuk olunca.Ben çok iyi biliyordum bu dükkan işinin birilerinin zoruna gideceiğini.Siz istesenizde istemesenizde oda olacak ben yapmasam bile birileri bu işi gene yapacak er ve geç. Bayram hocanın cuma haricinde köyde olmaması hem sana ne olsa sana ne fayda sağlayacak vakit namazlarında camiye gelenmi var.
hakan altunoglu (08/01/2013 23:19)
Konu : SLM
Mesaj : Bütün ağaçları devrildi ömrümün
şimdi beni öldürme zamanı ay gülüm
şimdi öldür beni...
acılar kalbime sığmıyor artık

Yüreğim terkedilmiş,
hüzün veren eski sokaklar gibi
tut elimden umutlara götür beni
bir bahçe yeşert içimdeki çölden ay gülüm
bir ırmak doğur gözyaşından
dök içime deniz olsun

Ah boynu bükük çiçeğim benim
kanadı kırık turnam
al göğsüne sar beni,
her yağmur sen ol yüreğimde
sevgiyle yıka içimdeki ihanetleri
varsın acılar konsun
kınalı dudaklarına hayatın, aldırma...
aşka ve umuda dair her şey senin olsun

Sen ellerini, sen gözlerini,
sen yüreğini bağışlardın hani...

sevgiye hasret kaldığımda,
sevgini bağışlardın

ölmek istediğimde
hayatını bağışlardın...
ışık olur dolardın hayatıma...

Hasretin dudağında ağıt
çöllerin ortasında dal oldum...
gözlerimi sızı,
yüreğimi ihanet acıları kapladı
lal oldum...
bütün ağaçları devrildi ömrümün
bi - hal oldum...
şimdi beni öldürme zamanı ay gülüm
şimdi öldür beni...
acılar kalbime sığmıyor artık

yaşamak bir yürek ağrısı şimdi
hep çekerek öğrendim acıların rengini
hasret kanayan köylü kalbim ki
her gün can veriyor şu laanet şehirde
tabutuma omuz vermiyor kimse

varsın dağ olsun üstüme yürüsün ölüm
varsın bir kıyıda öksüz düşlerim
bir kıyıda yaralı gülüşlerim kalsın
say ki, hiç doğmadım,yaşamadım, ölmedim
bir şiirin sıcaklığına sar beni ay gülüm
bir gülün yaprağına göm bahçe bilmesin

yağmurlara, dağ doruklarına, uçurum kıyılarına göm
bir annenin gözyaşlarına
bir çocuğun avuçlarına göm beni
acılar bilmesin...
bütün sevinçler
ve yaşama dair ne varsa senin olsun
GÖZLEMCİ (08/01/2013 10:00)
Konu : ŞAİR e CEVABIN DEVAMI
Mesaj : Kıymmetlüm,dün sayfa yetmediği için devamı bugüne kaldı.
İmam zade hazretlerinin, biz ticaretine karıştığımız felan yok.olamaz da.Oraya bir dükkan açsın vakit aralarında ve eğer pazarı tatili varsa ticaretini yapsın.vEYA Senelik izninde.
Eger göreve isteksiz ise,Görev için veya işsiz binlerce ilahiyat mezunu gençlerimiz iş için can atıyor,kıvranıyor.Hemde bu her zaman Ceyhanlı köyünün kaderi olamaz.Bu büyük ihtimalle bizden köy halkından ve köy yönetimden kaynaklanıyor herhalde.BALTA GİTTİ,NACAK GELDİ ne çare.
Hem de sen dükkan için görüş bildirmiştin,muhtarla konuş o işi sen hallet.Yoksa kükkanı yapıp faliyete sokan olmaz.Sen yap,masrafınıda kiradan düsersin.olmazmı.nasıl olsa oraya taşındın.hemde eve yakın.Bi şübende köyde olmuş olur.Ben bakkalcı felan değilim hocayı ve seni kıskanmıyorum öyle de zannetme.
Bak senin bir lafını hiç unutmam:KENDİNE HAYRI OLMAYANIN, KÖYE HAYRI OLMAZ demiştin,derneğin kurulduğu zaman,unuttuysan arşivde mevcuttur.Ben bu lafına zamanla gördük ve hak verdim.hürmetler,selamlar
GÖZLEMCİ (07/01/2013 16:51)
Konu : ŞAİR OSMAN AĞA
Mesaj : Kıymetlü Şair im,
Bazen söylediklerinize katılıyorum.Bazen mantıklı görüş bildiriyorsunuz.Fakat Keluşaklı arkadaşımız ın yazısına verdiğiniz cevap da­;
Bizim köyümüzün kuruluşunda manas köyden gelen atalarımızın lakabı da KEL dir.Esas kuruldugu yerde ŞENALAN mahallesidir.ögren.
İmam Konusu na gelince.
Hanği devlet memuru, haftanın üç gnü çalışıp Diğer günlerini melmeketinde gaeçiriyor sen hiç gördün mü! böyle bir memur.Sen de devlet işinde çalıştın.yalan mı.Bu zat ÇARŞAMBA,PERŞEMBE,CUMA köyde,Cuma günü ögleden sonra,Namaz bitimi gidiyor,CUMARTESİ,PAZAR,PAZARTESİ,SALI köyde yok Bazen de çarşambada yok,Perşembe geliyor.Allah için yalan mı Sen Komşusu sun,Canlı şahitsin.
Yanlız ticaret helal,kimse laf edemez,fakat başkasının zamanın dan çalıp ticat helal mantığına sığınıp görevini hiçe sayamazsın.değilmi.Çünkü o çaldığın zamanın üçretini alıyorsun,Birde seferlide çalınan zamanı pazarcılık ta kullanamaz sın.Suçu bile bile yapmak ceza hukukun da ve Allah katında iki misli suçtur ŞAİR im.köylü bilmez değil ha!
Osman ALTUNOĞLU (04/01/2013 21:06)
Konu : Kel uşaklı
Mesaj : Yeni yetişen gençlerimizi kıranda yolumuzu kesse tanımıyoruz.
Kimdir bu kel uşaklı ? bildiğim kadarı ile bizim köyümüzde kel uşağı olan yok.
Böyle bir başlık altında bir şeyler ifade etmeye çalışıyor ama neye yarayacak.
Ulu orta atılan laf söyleyenine ait olmaktan öteye geçe bilirmi ?
Cemaat namaza niyetlenirken imam arkadaşlar acele etmeyin ben biraz alış veriş edeyim dememiştir her halde. Deseydi sadece kel uşaklı değil herkez duyardı.
Kel uşaklı gardaş kendine dert etme imamın ticaret ile uğraştığını . Yüce ALLAH herkezin nasibini ayırmıştır.
Özün doğru sözün doğru olsun hep ben kazanayım deme senin içinde en hayırlısı budur.

KELUŞAKLI (30/12/2012 13:25)
Konu : CAMİİ ONARIM PARASI
Mesaj : Kıymetli dostlar merhaba.
Geçen geçengün ayak üstü Bizim köyün camii imamıynan ayak üstü sohbet ettik.Bu imam gidenlerden farklı yanı,ticarete düşkün.Ticareti görevinden üstün görüyor.Kısaca tarif ettim.
Camiyi sağ olsunlar sıvattılar.Tabii buna DERNEK cesaret vermiş.Destek demiyorum bakın.Neyse işi duranın uşakları sag olsunlar yapmışlar Fakat dernek söz vermesine nazaran bi destek olmamış.Bayramlarda iki bin lirayı aştın yardım olmuş.Şimdi bın lirayı aşkın borç var.Söz minare yapılmasından açıldı da İmam benim cesaretim yok dedi.PARAYI ben vereceğim de önümüzdeki bayramlarda toplarım bari dedi .ama yazık bu davranışlar bize yakışmıyor bence.Ama çok güzel oldu onarım.önümüzde dernek seçimi varmış.Olsun HA HASAN kEL,Ha Kel HASAN ne fark eder.Bunun dernek seçimiynen ne alakası var ki.Bilmem.Ha bAŞKAN rANZADAN dÜŞMÜŞ.gEÇMİŞ OLSUN diyorum Başkanım [şaka şaka.]Hepimiz o toprakların insanıyız, fark etmez.Sahii bi iki tane dernek toplantısı oldu yayınlanmadı.NiYE
Hepinize nice seneler temennisiyle.

ORHAN BOLATLI (29/12/2012 12:00)
Konu : HUZUR
Mesaj :
HUZUR

DALMIŞ GÖZLERİM UFUKLARA, BİRŞEYLER BAKINIYORUM,
ZEMHERİDE KAR, FIRTINA, BORAN BEN YANIYORUM,
ELLERİMLE KAZIYORUM TOPRAĞIN ALTINI,GAZELİN DİBİNİ,
HUZUR BİN PARÇA OLMUŞSUN KAYBETTİM SENİ ARIYORUM.
BİR BÜTÜN ARŞIALEM OLURMUKİ LİME LİME,
BİLEN BULAN YOK DAHA SORAYIM KİME,
YAKIN OLMAK VAR İKEN, SANA UZAĞIM DEME,
HUZUR BİN PARÇA OLMUŞSUN KAYBETTİM SENİ ARIYORUM.GÜLEN YÜZLER GÖRÜYORUM YOKSA ORDAMISIN,
AĞLAYAN GÖZLER VAR, SENDEMİ SAHTEKARSIN,
SATILIKSAN SÖYLE BENDE ALAYIM, KAÇ PARASIN?
HUZUR BİN PARÇA OLMUŞSUN KAYBETTİM SENİ ARIYORUM.KONAKLADIĞIN BİR YER VARMI? KİMİN BAHÇESİNDE?
HEP ASIK SURATLAR, RASTLAMADIM SANA KİMSENİN EVİNDE,
NE AYAKSIN SEN, NERDESİN DURMAZMISIN YERİNDE,
HUZUR BİN PARÇA OLMUŞSUN KAYBETTİM SENİ ARIYORUM.ELİMDEN VAZGEÇTİM, ORHAN IN TUTMAZMISIN SAÇININ BİR TELİNDEN,
YÜREĞİMDE DEPREM VAR, BİR ESİNTİ GÖNDERMEZMİSİN YELİNDEN,
AMA BİR YAKALARSAM KIRARIM SENİ BELİNDEN,
HUZUR BİN PARÇA OLMUŞSUN KAYBETTİM SENİ ARIYORUM
Osman ALTUNOĞLU (28/12/2012 23:23)
Konu : Şiir
Mesaj : SEVENDEN SEVDİĞİNE

Açığa vurdu durdu gemi
Aradım gemide bulamadım seni
Aşkın bağladı sana kader ile beni
Akşamları ufuktan batan güneşimsin

Başkadır aşkın baharı
Bezer çiçeklere gönülleri
Bazen deli bazen aşık serseri
Bilesin uğruna harcarım bu canı

Cihan alem bilir seni sevdiğimi
Canımı bu yolda uğruna vereceğimi
Cansız bir bedenle kim bilir seni aradığımı
Canım nefesim olasındiye sevdim ben seni

Çaldın kapımı garip bir rüyagibi
Çaktın gözlerini bir seher yıldızı gibi
Çileme çile kattın gizli yaralarımı kanattın
Çaresiz bırakma sar bu kanayan yaralarımı

Döndürdün çöllerde beni
Dayanılmaz ayrılık hasreti ile
Duygularım sen hasretim sensin
Deryaları aşarım sen gel de gelirim

Eyledin beni aşkınla mecnun
Erenler ceminde aradım yoktun
Ellerimi açıp yaradana yalvardım
Enginlere sel olup akıp gitmiyesin diye

Güzel yüzün hiç solmasın
Günler ayrılık günümüz olmasın
Güler yüzlüm şirin dillim ceylan gözlüm
Gelen iki bin on üç yılı bizim mutlu yılımız olsunceyhanlı (26/12/2012 14:53)
Konu : ?
Mesaj : millet neredesniz ya kimseden ses çıkmıyor
Osman ALTUNOĞLU (21/12/2012 20:49)
Konu : Şiir
Mesaj : SELVİYDİN

Terk edipte gittin ne buldun
Saraylara sultanmı oldun
Güz yellerine heves ile savruldun
Selviydin yakışmadı yıkılmak sana

Sardı karlık başını duman
Sende ağlarsın gelir zaman
Anlamalıydın yolda bırakıldığın an
Selviydin yakışmadı yıkılmak sana

Dost sandıkların kına yaktılar ellerine
Isırgan bitti bağında güllerin yerine
Bir destan gibi düştün ellerin diline
Selviydin yakışmadı yıkılmak sana

Harmanında düvenin koşulu kaldı
Terk ettiğin yuvanı bay kuşlar sardı
Bilesin bu kalp seni karşılıksız sevdi
Selviydin yakışmadı yıkılmak sana

Yaylanıza bahar ile şenlik kuruldu
Sonu olmayan sevdalar seni buldu
Umutların birer birer yıkıldı yok oldu
Selviydin yakışmadı yıkılmak sana

Altunoğlu osmanı hor gördün
Dost yüreğine hançer vurdun
Seni anan zalim doğurmadı
Selviydin yakışmadı yıkılmak sana
selahattin bolatlı (20/12/2012 12:55)
Konu : teşekküt
Mesaj : geçirdiğim kazadan dolayı beni yanlızbırakmayan tüm dostlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorom.hem ziyaret ederek hemde telefonla arayan herkesten ALLAH razı olsun. inşaallah en kısa sürede yine bereber olmak dileğiyle.
Aşık Karahüseyin Baba (19/12/2012 14:39)
Konu : GEMİ SU ALDI
Mesaj : Çaresizim, dalğalı bir denizdeyim.
Hiç sorma,bilmiyom hanği yöndeyim.
Gemim su aldı ! batmak üzereyim.
Dalğasız, sakin bir liman arıyorum.

Yüküm gam yüküdür varmı ki ? alan,
Sadece ben kaldım gemide kalan.
Kimse kabul etmez kaldırıp atsam.
Sarrafı varmı? alan arıyorum.

Çok yorgun gezdim kıtalar dolaştım,
Eski gemiyle okyanuslar aştım.
En sonunda kendi ,kendime şaştım,
Bana bu yolda uyan arıyorum.

Yollar uzun dalğa,fıtına,boran,
Okyanuslarda hiç olmuyor soran!
Arzular Allah a odur tek duyan.
Derdime çare olan arıyorum.

Çokça sıkıldım bu gerğin ortamdan
Şu asık yüzlerden,çatık kaşlardan.
Dikensi o dillerden,boş laflardan
Sessiz, sakin bir ortam arıyorum.

Boyun büke,büke bak kaldık bükük,
Yaşamak buysa hep yaşadık günlük.
Her zaman yönümüz Allah a dönük,
Ne kaybettimse! bulan arıyorum.

Aşık Karahüseyin Baba yetim !
Katıklık kalmadı azığı yedim.
Niye kaşın çatık! kime ne dedim.
Dost halin nedir? soran arıyorum.

19 Aralık 2012
Aşık Karahüseyin Baba
Kastamonu

Gözlemci (13/12/2012 15:17)
Konu : CAMİİ LOJMANI
Mesaj : Kıymetli Şair Osmanın fikirleri güzel bana selam göndermişsin.Şaair im selamını aldım selamın başım üstüne.
Sen de oradasın canlı şahitsin.Oralar bir köyün ortak malı , temsili değilde Saünki bir harebe köyün temsili gibi.
Tabii bunlara hep beraber sahip çıkmak gerekiyor.Ben diyorum ki lojmanın alt katından bir gözüne veya ikisine AŞEVİ gibi yer yapılsa Dükkan da olur.Allah kabul etsin köylümüz DAVETediyor gelenleri yemeklemeye veya gurbetçilerimiz, Derneğimiz bir meresim yapıyor Yemek çıkarmaya musait bir yer olmuyor icabında.Ben bunlara bir çözüm olur diye düşünüyorum. Dükkan da iyi olur.Tabi açan olursa.Dükkanın geliri:harcanacak yer çok.Biz bunları konuşuyoruz ama bunu esas yetkililer benimsiyor mu bakalım.Şimdiki köy yönetiminden bek beklemek hayel.Ama yapılanı da ALKIŞLAMAK gerek,Mesala yollar Alahtiyana kadar güzel silinmiş,yapanlardan ve vesile olanlardan ALLAH razı olsun.Biz doğru ve güzel yapılan her şeyi desteklemekteyiz Herşey bizim köyümüz için olmalı.Selamlar Tüm güzellikler köyümüz için olsun.
Aşık Karahüseyin Baba (09/12/2012 10:31)
Konu : KÖRPE KUZUM
Mesaj : Ağustos ayında üşürsün kuzum.
Yeni doğdun sen kulakların ıslak.
Kurdu tanımazsın körpesin toysun,
Çok mu meledin yanakların ıslak.

Koynumda büyüdün sürü bilmezsin,
Sürüden ayrılma aç kurt yemesin.
Sen öksüzsün, anan yok ki melesin.
Üstün açık ayaz yatağın ıslak.

Kime ne söylesen dinlemez seni,
Feryadın boşadır duymaz sesini.
Leş yiyen karğalar yerler etini.
Açsın yalanmışsın, dudağın ıslak.

Öksüzün başından kalkar mı duman,
Güçlüye güçsüzün kulluğu zaman.
Yaradan mevlayı unutma aman,
Gülün boynu bükük yaprağın ıslak.

Her gördüdüğünü sanma ki dertsiz,
Ben bir kul görmedim gamsız kedersiz.
Allahım koymasın mekansız,evsiz,
Kollarıma alsam kucağım ıslak.

Aşık Karahüseyin Baba ağlar.
Göründüğü gibi değil şu dağlar.
Kuzusuna gerçek analar ağlar.
Anaların gözü doğuştan ıslak.

09 Aralık 2012
Aşık Karhüseyin Baba
Kastamonu
 8  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret150107
Radyo dinle

YÖREMİZİN RADYOSU
Valimiz

İrfan BALKANLIOĞLU 

Akkuş Kaymakamımız

 Hüseyin ATİLA

Ordu Belediye Başkanımız

Enver YILMAZ 

Belediye Başkanımız

İsa DEMİRCİ

Site Admin

 

    Salim BOLATLI

Muhtarımız

 

Şükrü ALTUNOĞLU

Şimdiki Dernek Başkanımız

 

Turan ALTUNOĞLU

Önceki Dernek Başkanımız

      Selahattin BOLATLI

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 3°
Dernek Posta Çek Hesabı
ÜYE AİDATLARI VE BAĞIŞ
İÇİN TEB HESAP NUMARASI 
 
 HESAP ADI
CEYHANLIKÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 
HESAP NO 
14387608
 
ŞUBE KODU :
597 
 
IBAN:
TR88000 32000000000 14387608 
 
İRTİBAT TEL
05366379741 
05357793665
Namaz Vakitleri
Gazete Oku